Zbiornik Ruthsa

Zbiornik Ruthsa to urządzenie wykorzystywane do akumulowania ciepła w postaci pary. Stosowany, w przypadku potrzeby chwilowego podwyższenia wydajności źródła pary tj. kotła czy wytwornicy pary. Źródło pary w połączeniu ze zbiornikiem pracuje przy bardziej wyrównanych obciążeniach, ponieważ w przypadku chwilowego zwiększenia zapotrzebowania pary, pobierana jest ona jednocześnie z obu urządzeń. Zbiornik wyposażony jest w osuszacz, czyli naczynie ciśnieniowe, w którym zachodzi separacja kondensatu z pary wodnej pochodzącej z zasobnika Ruthsa. Ponadto w skład wyposażenia wchodzi również kompletna armatura wraz z systemem automatyki sterowania zbiornikiem.

Schematy instalacji zbiornika Ruths

Elementy zestawu:

Sterowanie zbiornikiem Ruthsa wykonane na sterowniku Siemens SIMATIC S7-1212C DC/DC/DC lub SIMATIC S7-1214C DC/DC/DC (w zależności od ilości niezbędnych wejść/wyjść) z dotykowym panelem operatorskim 4” Siemens SIMATIC KTP400 Basic.

System automatyki ma za zadanie:

System automatyki realizuje:

Na panelu operatorskim widoczny jest uproszczony schemat technologiczny akumulatora pary i jego urządzeń. Każde urządzenie jest monitorowane, zaś status jest przedstawiony za pomocą zmieniającej się kolorystyki danego urządzenia. Panel operatorski jest wyposażony w pamięć przenośną w postaci pendrive`a, na którym zapisywane są historie alarmów i trendów. Na pendrivie znajduje się również kopia zapasowa projektu, co w przypadku trwałego uszkodzenia panelu, umożliwia wgranie oprogramowania bez konieczności wzywania serwisu.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.